MST kezelő nélküli hídmérleg kiépítés
[Termék azonosító: 1898]
Használható MST hídmérlegek:
MST kezelő nélküli hídmérleg kiépítés:
MST kezelő nélküli hídmérleg kiépítés hasonló az MST mérlegház nélküli kiépítéshez, hiszen mindkét esetben a mérleget használó sofőrök közreműködésével zajlik a mérlegelés, viszont a kezelő nélküli kiépítés nagyob forgalmú felhasználási helyekre optimalizált. Ezen kiépítésnél a mérlegelés minden esetben jármű azonosítással indul, melynek hatására a sofőr (jármű) beazonosításra kerül, illetve a mérleget automatikusan nullázzuk.
az azonosítás lehet RF ID kártya alapú (olyan helyekre ajánljuk, ahol külsős járművek azonosítása történik, nagy a járműforgalom, sokféle járművel).
vagy történhez RF ID nyomógombos egységgel, melyet kevés kármű típus (belsős sofőrök) esetén ajánlunk.
Vagy történhet rendszámfelismerő kamerák által (legnépszerűbb). A kemerákat elhelyezhetjük a mérleg közepénél lévő oszlopra, vagy a mérleg két végénél lévő oszlopra úgy, hogy azok az érkező forgalom felé néznek.
Ezt követően a sofőr ráhajt a mérlegre, melyről tájékoztatást kap a mérleg két végéhez telepített, színes, forgalomirányítós másodkijelzők segítségével.
Ezen a ponton általában kétféle kivitelt különböztetünk meg:
1.) Egyszerűbb esetben az irodai számítógépen előzetesen kiválasztja a telephelyvezető azon adatokat, amelyek a kezelőmentes méréssorozathoz hozzá kell, hogy rendelésre kerüljenek. Ezt általában mezőgazdaságban használják, amikor betakarításkor folyamatosan szállítanak be valamilyen terményt. Ilyenkor a mérleg mellé a szokásos 1 db lemezszekrény kerül elhelyezésre, általában 1 db irányított WIFI átjátszóval. Ebben az esetben nincs szükség a sofőrök részéről semmilyen beavatkozásra (nem is kell kiszállni a járműből mérlegelés folyamán).
2.) Bonyolultabb eset, amikor a kezelőmentes kiépítés folyamán a sofőröknek kell kiválasztaniuk mit hoztak, mit visznek, hová viszik. Ilyenkor általában két lemezszekrényt kell elhelyeznünk a mérleg mellett, mely szekrényekbe érintőképernyős PC és bónszalag nyomtató is elhelyezésre kerül. A bónszalag nyomtató hivatott a mérlegjegy nyomtatására. Ennél a kiépítésnél a sofőrnek ki kell szállnia, amikor a tömeg automatikusan rögzült felhajtás után (nyugvósúly hatására) és használnia kell a lemezszekrényban elhelyezett PC -t. Természetesen a kiépítés helyszínenként más és más. A PC, nyomtató... kerülhet egy, a mérleg mellett elhelyezett konténerbe, épületbe... melyet a Megrendelő biztosít. Vagy akár a lemezszekrényt "kioszk" kivitelűre is el tudjuk készíteni, amennyiben nem szeretné a Megrendelő, hogy a sofőrök kiszálljanak a járműből adatmegadáshoz, nyomtatvány elvételéhez. Ilyenkor természetesen a nyomtató papírkiadó nyílásának vízérzékenysége miatt, a Megrendelőnek kell a kioszk vízmentességéről gondoskodni, azaz tetőt kell kialakítani a kioszk megoldás fölé.
Lehetőség van a program átállítására hagyományos mérlgelési módra (ilyenkor úgy működik, mint az MST klasszikus hídmérleg kiépítés).Akár aknás, akár kiemelt (rámpás) telepítésről legyen szó, hasznos dolog a T szegély gumi, mely megvédi a mérleget a behulló (főleg abroncsról bepotyogó) szennyeződésektől, ezáltal ritkábban szükséges a szerelő lemezeket lecsavarozni a szennyeződéseket eltávolítani.
MST kezelő nélküli hídmérleg kiépítéshez ajánlott opciók és kiegészítők:
- Hídmérleg betonalap (alépítmény)
- MST portaprogram, számítógépes kiépítés
- MST (PMMK) másodkijelzők
- Forgalomirányító jelzőlámpa
- Kártyaolvasó
- RF ID nyomógombos egység
- T szegély gumi a hídmérleg köré
- MST közúti hídmérleg kamerarendszer
- MST kijelző lemezszekrény
- MST kamerarendszer